-
Międzyszkolny Konkurs Poetycko-Plastyczny "Tomik Poezji Dziecięcej"
Poezja dzieci jest niesamowita, zaskakująca i niejednokrotnie przedstawia świat odległy od punktu widzenia osoby dorosłej.Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie poetycko-plastycznym!To wyjątkowa okazja, aby wyrazić swoją kreatywność – słowem lub obrazem – i pokazać własną wrażliwość artystyczną. Jeśli lubisz pisać, rysować, malować albo po prostu chcesz spróbować czegoś nowego, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!Stwórz pracę, która porusza, zaskakuje lub inspiruje, i podziel się nią z innymi.Daj sobie szansę zabłysnąć — twój pomysł może stać się prawdziwą sztuką.
Dołącz do nas i pokaż, jak widzisz świat!Efektem finalnym naszej inicjatywy, będzie książka pokonkursowa w formie papierowej i elektronicznej pt. "Tomik Poezji Dziecięcej". Twoje dzieło będzie w opublikowanej książce!Link do zgłoszenia online: https://forms.gle/LbX78UN67yFnJYVP8
czytaj dalej: Międzyszkolny Konkurs Poetycko-Plastyczny "Tomik Poezji Dziecięcej"Wyniki Międzyszkolnego Konkursu“Tomik Poezji Dziecięcej” edycja IVKategoria “0” miejsce:1. “Wiersz o leniwym wilku” Agata AbryszeńskaWyróżnienie za pracę plastyczną do wiersza:“Tęcza widziana” Szymon PawłowiczKategoria klas 1-3 miejsca:1. “(Nie) wiem” Gabriela Cywińska2. “Straszne potwory” Zbyszek Patyk3. “Piłka nożna” Jakub RynczewskiWyróżnienie za pracę plastyczną do wiersza:“Urodziny kotka Pipi” Marianna Patyk“Pączek Frączek” Ulyana DusheninaKategoria klas 4-6 miejsca:1. “Babcia” Klara Costa2. “W rytmie serca” Maja Krześniak3. “Syzyfowe prace” Władysław PatykWyróżnienie za pracę plastyczną do wiersza:“Narnia” Karolia Wojcieszak“Komiks” Aleksandra JerzynowskaKategoria 7-8 miejsce:1. “Szkoła plusy i minusy” Filip LeykWszystkim młodym autorom mocno gratulujemy niesamowitych utworów! Wybór laureatów nie był łatwy, ponieważ każda praca niesie ze sobą inne emocje i wrażenia.Dziękujemy za udział w tworzeniu nowego tomu i do zobaczenia za rok!Niezwykle serdecznie zapraszamy wszystkich laureatów i uczestników na uroczystość wręczenia naród i dyplomów dnia 19 czerwca 2026 r. u nas, w Szkole Podstawowej nr 56. Szczegóły niedługo!Twórzcie dalej i inspirujcie świat do spojrzenia w poezję!Pozdrawiam serdecznieKatarzyna Andrzejewska -
-
-


