REGULAMIN KONKURSU NA MOTTO SZKOŁY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 56 IM. ANDRZEJA STRUGA W GDAŃSKU

ORGANIZATOR
Szkoła Podstawowa nr 56 im. Andrzeja Struga w Gdańsku, ul. Małomiejska 8a, 80-037 Gdańsk.

CELE KONKURSU
1. Wyłonienie najciekawszej propozycji na motto szkoły.

2. Integracja społeczności szkolnej.

ADRESACI KONKURSU
Uczniowie, nauczyciele, pracownicy i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 56 im. Andrzeja Struga w Gdańsku.

ZASADY KONKURSU
1. Konkurs jest konkursem indywidualnym (hasło może zgłosić pojedyncza osoba).

2. Każda osoba może zgłosić do konkursu jedno hasło.

3. Z każdej klasy uczniowie indywidualnie zgłaszają propozycje mott do wychowawcy klasy. Minimalna liczba propozycji z danej klasy to jedna.

4. Absolwenci szkoły, nauczyciele i pracownicy szkoły wysyłają swoje propozycje na adres: i.mlynska@sp56.edu.gdansk.pl

5. Motto powinno być krótkie, zwięzłe nie przekraczające 2 linijek, 15 słów.

6. Może to być cytat z książki, wiersza, piosenki, wypowiedzi wraz z jego autorem, a także w języku łacińskim z tłumaczeniem na język polski.

7. Motto powinno podkreślać m. in. potrzebę własnego rozwoju, szlachetnej rywalizacji, współpracy z innymi, postępowania fair play, wytrwałości w dążeniu do celu itp.

8. Termin składania propozycji motta: 08.11.2021r.

9. Za wyłonienie zwycięskiego motta odpowiada komisja konkursowa w składzie:
-Celina Stachowicz-dyrektor szkoły
-Iwona Młyńska-organizator
-Radosław Iwaniuk-współorganizator
-B. Piskorska-Kurowicka-nauczyciel języka polskiego
-E. Zwolakiewicz-nauczyciel języka polskiego
-K. Mielewska-opiekun samorządu uczniowskiego klas I-III
-A. Wiecka-opiekun samorządu uczniowskiego klas IV-VIII
-przewodniczący samorządu uczniowskiego z klas I-III i VI-VIII

10. Za zdobycie pierwszego miejsca w konkursie przewidziana jest nagroda pieniężna w postaci karty podarunkowej (tylko dla uczniów szkoły).
Dodatkowo dzień bez pytania i kartkówki dla całej klasy i ocena celująca z języka polskiego dla autora.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w regulaminie (dotyczące terminów) za powiadomieniem zainteresowanych stron.

2. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest akceptacja warunków niniejszego regulaminu.

3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich osób trzecich i przez uczestników konkursu.

Motto-„ krótka myśl wyrażająca zasadę, którą się ktoś kieruje”
Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego