Międzyszkolny konkurs fotograficzno-plastyczny

„ZIMOWY KRAJOBRAZ PLAŻ TRÓJMIEJSKICH OKIEM OBIEKTYWU”

Zachęcamy do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficzno-plastycznym pt. „Zimowy krajobraz plaż trójmiejskich okiem obiektywu” organizowanym przez świetlicę szkolną „Uśmieszkowo” SP nr 56 w Gdańsku.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 1-3 uczęszczający do świetlic szkolnych. Organizatorzy zapraszają wszystkich młodych miłośników sztuk plastycznych i fotograficznych do wykonania jednej autorskiej pracy inspirowanej zimowym krajobrazem naszych trójmiejskich plaż.

Każdy uczestnik może przesłać jedno zdjęcie umieszczone na ramce w formacie nie większym niż A4.

Zdjęcie można umieścić w wykonanej przez siebie ramce, np. z bloku technicznego, kartonu. Dekoracja ramki – technika dowolna.

1. Organizator: Świetlica „Uśmieszkowo” SP nr 56 w Gdańsku
  2. Cele konkursu
    • rozwijanie wyobraźni plastycznej uczniów oraz ćwiczenie sprawności manualnej,
    • twórcza organizacja czasu wolnego - zachęcenie uczniów do aktywnego udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym.

III. Warunki uczestnictwa
• uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie jednej pracy fotograficzno-plastycznej – zimowego krajobrazu trójmiejskich plaż,

• udział w konkursie ma charakter międzyszkolny i jest skierowany do uczniów klas 1-3 uczęszczających do świetlicy szkolnej,
  • udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu,
    • jury będzie oceniać prace w jednej kategorii wiekowej,
    • jeden autor może przekazać jedną pracę fotograficzno-plastyczną,
    • format prac plastycznych – ocenie będą podlegały tylko prace nie przekraczające formatu A4,
    • technika wykonania pracy jest dowolna, np. farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, tuszem, ołówkiem, piórkiem, grafika komputerowa itp. Dopuszcza się tylko prace wykonane na papierze technicznym lub typu brystol. Nie będą dopuszczane malowidła na szkle, kompozycje przestrzenne, rzeźby czy prace z plasteliny,
    • nagrody będą przyznawane indywidualnie,
    • do prac należy dołączyć kartę uczestnictwa (załącznik nr 1), którą powinien podpisać rodzic lub osoba uprawniona do reprezentowania dziecka,
    • pracę należy podpisać czytelnie z tyłu podając imię, nazwisko, klasę, miejscowość oraz nazwę szkoły.

IV. Kontakt:

Osoba do kontaktu – w przypadku pytań odnośnie konkursu: Agnieszka Weber-Śliwińska, e-mail:

Aleksandra Komolibio - a.komolibio@sp56.edu.gdansk.pl
Julia Pobłocka - j.poblocka@sp56.edu.gdansk.pl
Agnieszka Weber-Śliwińska - a.weber-sliwinska@sp56.edu.gdansk.pl

V. Termin i miejsce nadsyłania prac
Pracę oraz kartę uczestnictwa należy dostarczyć osobiście lub przesłać na poniższy adres (z dopiskiem KONKURS FOTOGRAFICZNO-PLASTYCZNY ZIMOWY KRAJOBRAZ PLAŻ TRÓJMIEJSKICH OKIEM OBIEKTYWU) do 7 marca 2022 r. (decyduje data wpływu pracy).

ŚWIETLICA UŚMIESZKOWO
Szkoła Podstawowa nr 56 im. Andrzeja Struga w Gdańsku
ul. Małomiejska 8A

VI. Rozstrzygnięcie konkursu
Jury przyzna nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia.

Kryteria oceny prac: samodzielność wykonania pracy, kreatywność, walory artystyczne.

VII. Ogłoszenie wyników konkursu
O wynikach konkursu oraz terminie, miejscu i godzinie wręczenia nagród laureaci zostaną poinformowani do 14.03.2021.

VIII. Publikacja prac
Wybrane przez jury prace umieszczone zostaną na wystawie, którą będzie można obejrzeć w Szkole Podstawowej nr 56 w Gdańsku, oraz na jej stronie facebook-owej. Z chwilą nadesłania prace przechodzą na własność Organizatora. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne wykorzystanie nadesłanych prac konkursowych w ramach działalności Organizatora.

IX.Uwagi dodatkowe:

• prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę,
  • rozstrzygnięcie jury jest ostateczne (od werdyktu nie przysługuje odwołanie),
  • wszelkie sprawy nie uwzględnione w regulaminie rozstrzyga Organizator,
  • prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom. Organizator zastrzega sobie prawo przekazania prac na cele związane z promocją świetlicy.

konkurs_plaze.png