Gdańsk,22.06.2020r.

Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie.

Przed nami zakończenie roku szkolnego2019/20,jakże inne niż w latach poprzednich, ponieważ cały czas jesteśmy w trudnym okresie pandemii, jednak chcemy spotkać się z naszymi uczniami, przestrzegając  wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

W tym roku szkolnym nie zorganizujemy tradycyjnego zakończenia roku szkolnego z uroczystym wręczeniem świadectw szkolnych dla wszystkich klas-jedynie oddział „0”, klasy III i VIII będą miały spotkanie w sali gimnastycznej.

Dzieci z ‘’0’’ i klas III - kończą ważny etap edukacji szkolnej, natomiast nasi ósmoklasiści opuszczają mury naszej szkoły, jest to dla Nich już ostatnie zakończenie roku szkolnego w naszej placówce. Chcemy, aby nawet w tak trudnym czasie godnie Ich pożegnać, aby ostatni raz mogli spotkać się ze swoimi wychowawcami i nauczycielami.

Nasi uczniowie są tuż po egzaminie ósmoklasisty, wyniki będą 31.07.2020r, ale chciałabym  Państwa zapewnić, że wszyscy zdali ten egzamin na ocenę celującą-wykazali się dojrzałością i odpowiedzialnością podczas tych egzaminów.

Chcę jednocześnie Państwa poinformować, że uczestnictwo uczniów w tych spotkaniach nie jest obowiązkowe, jak również uczniów innych klas, którzy odbiorą świadectwa wg harmonogramu zamieszczonego poniżej. To Państwo, jako Rodzice, podejmiecie ostateczną decyzję w tej sprawie.

Świadectwo będzie można odebrać w sekretariacie szkoły w czasie wakacji po uprzednim umówieniu.

Wiem, że uczniowie chcieliby podziękować swoim nauczycielom przynosząc kwiaty-proszę, aby w tym roku tego nie robić. Laurka, miłe słowa przesłane drogą elektroniczną do nauczyciela będą dowodem sympatii i podziękowania.

Szanowni Rodzice.

Dziękuję Państwu za ten rok szkolny, zwłaszcza za ostatnie miesiące nauki, jakże trudne dla nas wszystkich. Staraliśmy się jako szkoła, aby nasi uczniowie podołali nowym wyzwaniom nauki zdalnej czy on-line. Doceniam Państwa pracę i wsparcie w tym szczególnym czasie. Efekty są wymierne - wszyscy uczniowie z naszej szkoły zostali promowani do następnej klasy, z czego bardzo się cieszymy.

Przed nami wakacje - Naszym kochanym Uczniom oraz Państwu, życzymy dobrego wypoczynku i do zobaczenia miejmy nadzieję w murach naszej szkoły we wrześniu.

Dyrektor Celina Stachowicz

HARMONOGRAM ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2019/20

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 56 W GDAŃSKU

1. 9:00 WEJŚCIE OD STRONY SALI NR 18- IV A S.18, KL.VI C (s.16), KL. VA (s.14), KL. V C (s.12)
  2. 9:00 WEJŚCIE GŁÓWNE – VII A (s.11), KL. V D (s.8)
  3. 9:00 WEJSCIE OD SALI GIMNASTYCZNEJ – I B (s.21), KL. V B (s.23), KL.VI B (s.29)

GODZINA 10:00 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS ÓSMYCH W SALI GIMNASTYCZNEJ – WEJŚCIE KLAS VIIIA, VIIIB, VIIIC OD STRONY SALI GIMNASTYCZNEJ.

1. 11:00 WEJŚCIE OD SALI 18- IV B (s.17), KL. VIA (s.13)
  2. 11:00 WEJŚCIE GŁÓWNE – VIIB (s.10), IA (s.21)
  3. 11:00 WEJŚCIE OD SALI 26 – IIB (s.27), IIA (s.26)

11:30 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III W SALI GIMNASTYCZNEJ – WEJSCIE OD SALI GIMNASTYCZNEJ