Z wielką satysfakcją informujemy, że w Ogólnopolskim Wielkim Maratonie Czytelniczym mamy aż dwie laureatki – Lidię Deinrych i Małgorzatę Hinc. W tegorocznej 12. edycji konkursu wzięło udział aż 8710 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z dwunastu województw, zaś naszą szkołę reprezentowało 6 osób. Maraton polegał na przeczytaniu jednej książki w miesiącu wskazanej przez organizatora, a następnie rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość treści oraz rozumienie problematyki lektury. Od października 2022 r. do kwietnia 2023 r. uczniowie przeczytali po 7 książek w dwóch grupach wiekowych: *„Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” (klasy 4-6) * „W lustrze książki” (klasy 7-8) Laureaci oprócz nagród rzeczowych otrzymają wpis na świadectwie za szczególne osiągnięcia. Serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom!