Regulamin szkolnego konkursu ekologicznego

„Eko-moda”

1. Cele konkursu:
- rozbudzenie kreatywności uczniów przy jednoczesnej trosce o środowisko;
- propagowanie postawy proekologicznej wśród uczniów;
- promowanie idei recyklingu

2. Uczestnicy.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej nr 56 im. Andrzeja Struga w Gdańsku.

3. Przedmiot konkursu.
Przedmiotem konkursu „Eko-moda” jest stworzenie i zaprezentowane stroju ekologicznego.

4. Forma prac konkursowych.
Eko strój powinien zostać wykonany z materiałów dostępnych w domu, będących odpadami (kartony i opakowania, gazety, torby foliowe, nakrętki, kapsle, puszki itp.) a następnie sfotografowany lub sfilmowany. Należy też określić rodzaj stylizacji (np. stylizacja codzienna, strój sportowy).
Każda osoba biorąca udział w konkursie może zaprezentować jeden ubiór.

5. Termin konkursu.
Zdjęcia strojów należy przesłać do 13.05 na email: sp56.konkurs@gmail.com . W wiadomości należy podać imię i nazwisko uczestnika, klasę oraz rodzaj prezentowanej stylizacji.

Wysłanie zdjęć i nagrań filmowych jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.

6. Nagrody.
Jury przewiduje dyplomy i nagrody rzeczowe za zajęcie miejsc I-III oraz wyróżnienia.
Osoby z klas V-VIII mogą liczyć również na ocenę celującą z biologii (za dodatkową aktywność). Klasy młodsze również mogą liczyć na dodatkowe punkty.

Do udziału w konkursie zachęcają organizatorki:
Ewa Argalska
Agnieszka Leman