DLACZEGO DO NAS?

Rodzicu, nie wiesz, do której szkoły posłać dziecko? Wahasz się, czy wybrać szkołę, czy przedszkole? Pomożemy Ci podjąć decyzję.

Szkoła Podstawowa nr 56 w Gdańsku to:

• budynek blisko przystanku autobusowego
  • unikalne położenie w otoczeniu zieleni (mamy zieloną klasę, czyli miejsce
    do prowadzenia zajęć na zewnątrz, co jest przyjemną odmianą i ratunkiem podczas upałów)
  • ekologiczne innowacje pedagogiczne w klasach starszych i młodszych oraz aktywny udział w ekologicznych projektach i konkursach np. ”Zielone serce Oruni”
  • treningi rugby (nasza drużyna wywalczyła tytuł Mistrza Polski!)
  • nowoczesna pracownia wokalna z profesjonalnym studiem nagrań oraz instrumentarium dla dzieci do nauki muzyki
  • Chór szkolny, który zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia i uatrakcyjnia szkolne uroczystości
  • Miasteczko Ruchu Rowerowego, na którym organizujemy zabawy i kursy na kartę rowerową
  • świetlica czynna w godzinach 7.00-17.00